بهای عوارض طرح زوج و فرد سال 99 اعلام شد

به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد فرمول محاسبه عوارض طرح ترافیک و زوج و فرد سال 99 شش تغییر نسبت به سال 98 داشته است.

افزایش 21.7 درصدی عوارض سال آینده برای تمام خودروها

بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی عوارض طرح زوج و فرد و همچنین محدوده طرح ترافیک در سال آینده 21.7 درصد برای تمام خودروها افزایش یافت. جزئیات این طرح حکایت از شش تغییر مهم نسبت به سال 98 دارد.

سفر اغلب مسافران درون‌شهری که در محدوده مرکزی شهر تردد می‌کنند، از جنس «یک‌سر پیک» است، به این معنا که آنها صبحگاه وارد محدوده شده و پیش از ساعت ۱۶ از محدوده خارج می‌شوند یا اینکه خروج خود را به پس از ساعت ۱۸ موکول می‌کنند تا با ترافیک ساعات اوج تردد عصرگاهی تداخل پیدا نکنند. این گروه از مسافران بعضا بین ساعت ۱۰ تا ۱۶ وارد محدوده شده و در ساعات اوج عصرگاهی از محدوده خارج می‌شوند. در صورت داشتن معاینه فنی عادی و پرداخت عادی (پس از مهلت یک‌ماهه از زمان تردد) این مسافران در حال حاضر عوارض ۳۴ هزار و ۵۰۰ تومانی پرداخت می‌کنند، در حالی که سال آینده آنها باید ۴۲ هزار تومان پرداخت کنند.

همچنین مسافرانی که جنس زمان سفر آنها یک‌سر پیک است اما وارد محدوده طرح ترافیک نمی‌شوند و صرفا در محدوده حلقه دوم طرح ترافیک یا همان محدوده زوج و فرد سابق وارد می‌شوند، امسال عوارض ۱۷ هزار و ۲۵۰ تومانی پرداخت می‌کنند اما این رقم در سال آینده به ۲۱ هزار تومان افزایش خواهد یافت.

بهای عوارض طرح ترافیک و زوج و فرد سال 99 تهران

جهت اسعلام بدهی و همچنین پرداخت عوارض می توانید از طریق درگاه رسمی cargozar.ir اقدام به پرداخت نمایید.

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*