جریمه بدهکاران عوارض آزادراهی

جریمه بدهکاران عوارض آزادراهی

موضوع جریمه عوارض آزادراهی در صورت عدم پرداخت به موقع از آغاز الکترونیکی شدن پرداخت عوارض مطرح گردیده است. در طول یک سال و نیم پس از اجرای این پروژه همچنان نیمی از تردد کنندگان بدهی خود را پرداخت ننمونده اند. از آنجا که این پروژه با سرمایه گذاری بخش خصوصی راه اندازی شده است و محل اصلی تامین این هزینه از اخذ عوارض می باشد نقش جریمه عدم پرداخت در وصول مطالبات این بخش بسیار پر رنگ است.

به گزارش کارگزار و به نقل از ایسنا اخیرا تفاهم نامی ای میان نیروی انتظامی و وزارت راه و شهرسازی منقعد گردیده است. بر این اساس تردد کنندگان پس از تردد از آزادراه ها پیامکی از پلیس نیروی انظامی جهت پرداخت عوارض دریافت خواهند نمود و در صورت عدم پرداخت به موقع جریمه عوارض آزادراهی برای ایشان منظور خواهد شد.

شاید به این مطالب علاقمند باشید

استعلام بدهی عوارض آزدراهی
استعلام و پرداخت خلافی
پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی کشور تا پایان سال 99

صرفه جویی در مصرف سوخت با الکترونیکی شدن آزادراه ها

به نقل از معاون توسعه آزادراه های کشور، الکترونیکی کردن عوارض نقش بسزایی در رفع مشکلات وجایگزینی ان با روش‌های سنتی گذشته از جمله توقف، پرداخت، دریافت رسید در این راستا ایفا می‌کند. با دریافت عوارض شناور هر وسیله نقلیه متناسب با مسافت طی شده عوارض پرداخت می نماید. دریافت عوارض الکترونیکی باعث کاهش سوانح جاده‌ای که در برخی مواقع در ایستگاههای عوارضی رخ می‌داد شده و در مصرف سوخت نیز صرفه جویی قابل ملاحظه ای صورت می گیرد. با اجرای کامل اخذ عوارض الکترونیکی سالانه 500 میلیون لیتر در مصرف سوخت صرفه جویی خواهد شد. همچنین جریمه عوارض آزارداهی و پرداخت به موقع عوارض به توسعه این طرح کمک خواهد کرد.

آزادراه‌هایی که در مرحله اول اجرای پروژه در دامنه خدمات‌دهی آنی‌رو قرار دارند شامل موارد زیر است:

  • آزادراه تهران – قم
  • آزادراه تهران – ساوه
  • آزادراه کرج – قزوین
  • آزادراه قزوین – زنجان
  • آزادراه بندر عباس – بندر شهید رجایی
  • آزادراه تهران – شمال (قطعه یک)
  • آزادراه همت – کرج

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*