نرخ عوارض آزادراه تهران شمال به همراه جزئیات

عوارض آزادراه تهران شمال

نرخ عوارض آزادراه تهران شمال در روزهای عادی 20هزار و در روزهای اوج سفر 30 هزار تومن مصوب شده است.

به گزارش کارگزار و به نقل از تسنیم در ابتدا نرخ عوارض آزادراه تهران شمال به میزان 25 هزار تومان برای روزهای عادی، و 35 هزار تومان برای روزهای پرتردد تعیین گردید. این نرخ با دستوررئیس جمهور 5 هزار تومان کاهش یافت.

نرخ عوارض وانت و مینی بوس

نرخ عوارض عبور برای وانت 35هزار تومان تعیین گردیده است. برای  مینی‌بوس 40 هزار و اتوبوس 45 هزار تومان  تعیین شده است.

جزئیات آزادراه تهران شمال

آزادراه تهران شمال پس از 24 سال در اسفند 98 به بهره برداری رسید. طول قطعه یک این آزاد راه 32 کلومتر است. با افتتاح این قطعه طول مسیر تهران چالوس 60 کیلومتر کاهش خواهد یافت.

چرا آزادراه تهران شمال؟

در صورت سفر از طریق این آزاد راه زمان سفر 1.5 ساعت کوتاه می شود. همچنین کاهش مصرف 10 لیتری بنزین از دیگر مزایای این آزادراه است.
براساس برآوردهای اولیه، رقم پیشنهادی شرکت سرمایه گذاری پروژه در حدود 50 هزار تومان تعیین شده است اما مسئولان ذی ربط قصد دارند تا با افزایش مدت زمان بهره برداری، نرخ عوارضی قطعه یک مسیر تهران-شمال را تا حدود 40 هزار تومان کاهش دهند و به نظر می رسد که در صورت توافق طرفین رقمی بین 40 الی 50 هزار تومان به عنوان نرخ نهایی عوارض این مسیر اعلام خواهد شد.

پرداخت عوارض تهران شمال

چطور عوارض خود را پرداخت کنیم

آزادراه تهران شمال از جمله آزادراه هایی است که پرداخت عوارض آن به صورت الکترونیک است. هموطنان می توانند عوارض خود را به صورت خود اظهاری یعنی قبل از انجام سفر انجام دهند. همچنین در صورتی که به هر دلیل موفق به پرداخت عوارض خود نشدید می توانید از طریق کارگزار عوارض خود را پرداخت نمایید.
در این صورت یک روز هدیه امداد خودرو رایگان در سراسر کشور دریافت می نمایید. یا تحت پوشش بیمه حوادث رایگان کارگزار قرار میگیرید. جهت پرداخت عوارض و مشاهده بدهی خود اینجا را کلیک کنید.

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*