عوارض طرح ترافیک سال 99 و همه ی آنچه باید بدانید

طرح ترافیک سال 99
طرح ترافیک جدید در تهران


َمدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیکی جزئیات عوارض طرح ترافیک سال 99 را تشریح کرد.

رشد 21 درصدی بهای ورود به محدوده طرح ترافیک

سعیدیان فر درخصوص هزینه ورود به طرح گفت: هزینه ورود به محدوده طرح ترافیک مربوط به خودرو دارای معاینه فنی برتر قیمت ۱۶ هزار و ۴۶۴ تومان در نظر گرفته خواهد شد و اگر خودروی دارای معاینه فنی برتر در ساعت پیک وارد محدوده طرح‌های ترافیکی شود قیمت ۳۵ هزار و ۲۸۰ تومان برای ورود وی در نظر خواهد گرفت. اگر خودروی فاقد معاینه فنی برتر در ساعت غیرپیک وارد محدوده شود حداقل ۲۳ هزار و ۵۲۰ تومان برای وی در نظر گرفته خواهد شد و اگر همین خودروی فاقد معاینه فنی برتر در ساعت پیک وارد شود، حداکثر مبلغ ۵۰ هزار و ۴۰۰ تومان برای وی محاسبه می‌شود.

رزروی شدن عوارض ورود به طرح ترافیک

به گزارش مشرق نیوز شهروندان می بایست تردد روزانه خود را از قبل از طریق سامانه تهران من رزرو نمایند. مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی تصریح کرد: در صورتی که سقف مجوزهای روزانه ورود و تردد در مناطق ممنوعه‌ تردد کامل نشده باشد. و وسایل نقلیه به صورت غیرمجاز وارد این مناطق شوند. شهرداری می‌تواند بر اساس مصوبه شورای شهر نسبت به وصول عوارض از آنها اقدام نماید. همچنین پلیس راهور نیز در مورد تخلف آن وسایل نقلیه باید اعمال قانون کند.

عدم ابطال بدهی طرح ترافیک

به گفته سعیدیان فر: بدهی عوارض طرح ترافیک سال های 97 و 98 پابرجاست. وی افزود در رای دیوان عدالت اداری اشاره ای به ابطال این قسمت نگردیده است. شهروندان در صورت عدم پرداخت به موقع بدهی عوارض خود جریمه می شوند.

مهلت پرداخت عوارض طرح ترافیک سال 98

اخیرا پیامکی مبنی بر مهلت پرداخت عوارض طرح ترافیک ارسال گردیده است. این پیامک از سوی سامانه تهران من ارسال شده است. در صورت عدم پرداخت عوارض تا 29 اسفندماه 98 تخفیف شهروندان لغو می گردد. و مبلغی با عنوان مابه التفاوت تخفیف عوارض به بدهی ایشان اضافه می گردد.

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*