پرداخت قسطی عوارض آزادراهی و عوارض طرح ترافیک

پرداخت قسطی عوارض

پرداخت قسطی عوارض خودو همواره یکی از دغدغه های دارندگان خودرو بوده است. چه عوارض طرح ترافیک و چه عوارض آزادراهی در صورت عدم پرداخت به موقع هزینه بالایی را با رانندگان تحمیل می کند. اما راه حل چیست؟

چرا پرداخت اقساطی؟

بدهی عوارض خودرو یکی از هزینه های اصلی دارندگان خودرو است. با الکترونیکی شدن عوارض آزادراهی و عوارض طرح ترافیک اطلاع از جزئیات بدهی خودرو کاری نسبتا دشوار شده است. یکی از دلایل آن فراموشی پرداخت به موقع عوارض است. جمع شدن این بدهی ها می تواند هزینه سنگین بر عهده صاحبان خودرو بگذارد. علی الخصوص تسویه بدهی ها به هنگام فروش خودرو کمی دردناک نیز می باشد. لذا پرداخت قسطی عوارض کمک زیادی به صاحبان خودرو می نماید.

ممکن است به موضوع زیر نیز علاقمند باشید:

استعلام و پرداخت اقساطی بدهی عوارض خودرو

نحوه پرداخت قسطی عوارض خودرو / پرداخت موردی بدهی عوارض

در سامانه کارگزار امکان پرداخت قسطی عوارض مربوط به خودرو فراهم شده است. برای اینکار می بایست به صفحه استعلام عوارض خودرو رفته و شماره پلاک خودرو خود را وارد نمایید. اکنون جزئیات ترددها و بدهی مربوطه به شما نمایش داده می شود. این جزئیات شامل بدهی عوارض آزادراهی آنی رو، طرح ترافیک و پارک حاشیه ای است. سپس می توانید با انتخاب موردی بدهی ها، نسبت به پرداخت آنها اقدام نمایید.

مطالعه بیشتر

بهای عوارض محدوده زوج یا فرد سال 99
پرداخت اقساطی عوارض آزادراهی

پرداخت اقساطی عوارض مشمول کارمزد هم می شود؟

در خصوص تسویه اقساطی بدهی با توجه به اینکه پرداخت به صورت موردی انجام می شود کارمزدی بابت این خدمت دریافت نمی گردد. اما کابران باید دقت داشته باشند که تاخیر در پرداخت عوارض مشمول جریمه است. در صورتی که عوارض مربوطه در مهلت مقرر پرداخت نگردد مبلغ جریمه به بدهی صاحب پلاک اضافه می شود. علی الخصوص عوارض طرح ترافیک و زوج یا فرد که در سال 99 مشمول قانون رزرو شده اند.

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*